DOLAR 19,0540 0.13%
EURO 20,5095 -0.63%
ALTIN 1.211,44-0,66
BITCOIN 5310460,56%
Amsterdam
°

19:27

AKŞAM'A KALAN SÜRE


Astroloji Doğum Haritası Nedir ve Nasıl Çıkarılır?
163 okunma

Astroloji Doğum Haritası Nedir ve Nasıl Çıkarılır?

ABONE OL
7 Temmuz 2021 02:53
Astroloji Doğum Haritası Nedir ve Nasıl Çıkarılır?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Astroloji Doğum Haritası Nedir ve Nasıl Çıkarılır? Güneş Ay ve Yıldızlar kaderimizi etkisi var mıdır? İşte Yanıtlar

Astroloji, Burçlar ve fal, gizemli ve ilgi çekici bir konu olarak, ilgi duyulan bir konu olarak geçmişten günümüze insanlığın merakını cezbeden bir alan olagelmiştir. İnsanlar geleceklerini hep merak etmişlerdir? Ancak astroloji aslında bundan fazlasını kapsamaktadır.

Yıldızların ve gezegenlerin konumu bizi nasıl etkiliyor, hangi zamanda ne yapılmalı ve ne yapılmamalıdır, İnsanlar arası uyum neye göre şekil almaktadır ve daha birçok benzer konu. 

Astroloji, asırlardır doğum anı, saati ve yerini baz alarak kişinin yazgısına yönelik yapılagelen tahminler bütünüdür.

Doğum Haritası Nedir?

Doğduğumuz anda, Güneş, Ay ve yıldızlarının konumlarının, alın yazımıza etkisidir. Astroloji yüzyıllardır kullanılagelmiş, tarihi pek çok figürün aldığı kararları etkilemiştir.

Doğum haritası sayesinde açıkça biliriz ki, yalnızca Güneş burcumuz önemsizdir. Bunun yanında iç dünyamıza ışık tutan Ay burcumuz, iletişim ve öğrenme yeteneğimizi etkileyen Merkür burcumuz, sevgi ve aşk hayatımıza ışık tutan Venüs burcumuz ve mücadele ile seks hayatımıza dair ipuçları veren Mars burcumuz gibi çeşitli konumlara sahibizdir.

Doğum Haritamızı Nasıl Eksiksiz Çıkartabiliriz?

Astroloji Doğum Haritası

Emin olduğumuz bazı kişisel bilgilere sahip olmak gerekmektedir. Bunların başında doğum günümüz, doğum saatimiz ve doğum yerimiz gelir. Bu bilgileri doldurduktan sonra, doğum haritamızı hesaplayabiliriz.

Doğum haritamızı çıkardıktan sonra, aslında bir burcun değil, pek çok burcun özelliklerini kendimizde taşıdığımızı fark ederiz. Örneğin “burcun ne” sorusuna cevap olarak verdiğimiz burcumuz, aslında bizim Güneş burcumuzdur.

Güneş burcumuz bilincimizi ve en önemlisi, nasıl bir yol çizersek mutluluğa ve ışığa ulaşacağımızı gösterir. Dış dünyaya gösterdiğimiz tarafımız, güneş burcumuz ve özellikle yükselenimizdir. Yükselenimizin 30’lu yaşlardan sonra bizi etkilediği çok söylenegelen bir yanlıştır.

Yükselenimiz de tıpkı güneş burcumuz gibi yaşantımız da önemli izler taşır. Daha sonra ise Ay burcumuz gelir. Ay burcumuz bilinçaltımız ve insanlardan sakladığımız yönümüzdür.

Örnekler Üzerinden Açıklamak Gerekirse :

Örneğin Güneş burcu kova olan bir birey, yeniliklerden ve teknolojiden hoşlanır. Farklı gözükmek onu mutlu eder. Daha spesifik hayallerin peşinde koşmak, yaşamını daha anlamlı kılar. Bunun yanında yükseleni ikizler burcunda ise, bu düşüncelerini dış dünyaya sevecen tavırları ve hevesli iletişimiyle gösterir.

Konuşarak insanların ilgisini çeker. Biraz da geveze sayılabilir ama kolayca arkadaş edinebilir. Bundan sonra Ay burcu gelir. Aynı kişinin Ay burcu, eğer Akrep’te ise, bu kişi iç dünyasında obsesif yönlere eğilebilir.

Tutucu ve sebat yönünden arzuludur ancak kuvvetli bir öfkeye de sahip olabilir. Örneğin Merkür gezegenindeki Oğlak burcu, onu ağırkanlı ve araştırmacı bir konuşmacı olmaya iterken, Terazi’deki Venüs gezegeni ise aşk hayatını renklendirir.

Kişi arzulu ve neşeli bir aşık olur. Görüldüğü üzere doğum haritamızdaki konumlar, kişiliğimizde son derece etkilidir.

Bildiğimiz üzere her insan farklı bir parmak izine sahip olduğu gibi, farklı astrolojik kimliklere, dolayısıyla da farklı kişilik özellikleri ve yazgılara sahiptir. Astroloji bunları bir bütün olarak inceler.

Doğum haritası da buna ışık tutar. Yalnızca güneş burcu üzerinden okuma yapmak doğru olmaz. Buradan yola çıkarak, İkizler burcunun aşk hayatında sadakatsiz olduğunu ezberden söylemek ya da Oğlak burcunun işkolik olduğunu söylemek, astrolojik konularda işgüzarlık etmektir diyebiliriz.

Bu yüzden doğru bir doğum haritası çıkarmak çok önemlidir. Doğum haritamızın doğru ve eksiksiz çıkarılması için de doğum tarihimizi, saati ve dakikasına kadar eksiksiz bilmek önemlidir.

Bazı gezegenler yıllar boyu aynı konumda dururken, bazı gezegenler saatler ve hatta dakikalar içerisinde yer değiştirebilmektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.